Sprey poliüretan köpük, zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan ahşap çatı kirişlerinin arasına veya beton zemin üzerine ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür. Böylece, normal yalıtım malzemeleri döşendiği zaman meydana gelen enerjiyi israf eden ek yerleri olmadan yüksek ısı yalıtımı sağlayan hava geçirmez bir poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir.

Yalıtımı olmayan çatılar, binaların kat adetlerine bağlı olarak ortalama yüzde 20 ila yüzde 30 aralığında bazen de daha fazla enerji israfına neden oluyor. Enerji giderlerinin giderek yükseldiği günümüzde çatılarda ısı, su ve ses izolasyonu uygulamasına bilhassa dikkat edilmeli kullanılacak ısı, su ve ses izolasyonu malzemesi doğru seçilmelidir. Sprey Poliüretan Köpük, çatı uygulamalarında en yüksek sonucu verir.

• Hava geçişini engeller.

• Su yalıtımı ve ses yalıtımına olanak sağlar.

• Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir.

• Su ile temasında bozulmaz, çürümez, koku yapmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz.

• Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.

Her türlü üzeri açık, kapalı çatılar ve yenilenen çatılarda uygulanabilir.  Konutlar, İşyerleri, endüstriyel yapılar için sağlıklı, çevreci ve konforlu yaşamak için ideal çözümler sunar.