ÇATI TERS TAVAN UYGULAMASI

Sprey Poliüretan Köpük; yüzeye yüksek basınç altında püskürtülerek uygulandığından yüzeyin detay noktalarına,  girinti-çıkıntılarına kolay ulaşabilme, vida deliklerinin oluşturduğu ısı köprülerini yok etme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yeri olmayan yekpare bir yalıtım örtüsü meydana getirerek yüksek yalıtım sağlayan hava geçirmez bir poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir.

Enerji maliyetlerinin yükseldiği günümüzde sprey Poliüretan köpük uygulaması, eskiyen ve yalıtım eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan, kapalı hücre yapısı sayesinde ısı yalıtımı özelliği ile benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağlamaktadır.

Sprey Poliüretan Köpük uygulandığı yüzeye hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yapışır. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Yapışan köpüğün ömrü bina ile eş değerdir. Uygulanan köpük ile yüzey arasında herhangi bir boşluk kalmaz. Hava, su ve toz geçirimini engeller. Metal ve ahşabı dış etkilerden korur ve ömrünü uzatır. Kar yükü ve rüzgâra karşı çatıyı güçlendirir. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur. Alttan/Ters Tavan veya Çatı Tabanına, Sprey Poliüretan Köpük uygulaması sonrasında herhangi başka bir işlem yapmaya gerek yoktur.